Ana Sayfa
 
29 Mayıs 2015 Cuma
» Ana Sayfa
» Hakkımızda
» Genel Merkezimiz
» Tarihçemiz
» Başbuğ Türkeş
» Genel Başkanımız
» MHP Programı
» Resim Galerisi
» Adanamız
» Haberler
» Duyurular
» İl Başkanlığı
» İlçe Teşkilatları
» İl Kadın Kolları
» Bilgi & İstek
» Anket

 
 

 

Arama Siteleri:


MHP Adana İl Başkanlığı

İl Başkanımız Sayın Yusuf Baş, resmi devlet töreninde Atatürk’ün resminin indirilmesine yönelik çok sert ve anlamlı bir mesaj yayınladı. 27.05.2015


İl Başkanımız Sayın Yusuf Baş, Bakan Mehdi Eker’in de katılımıyla yapılan bir törende Atatürk’ün resminin indirilmesine tepki gösterdi.
BÜYÜK BİR SKANDAL
Sayın Baş, Adana’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in katılımıyla Yüreğir ilçesinin Doğankent mahallesinde Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde düzenlenen bir törende gerçek anlamda büyük bir skandal yaşandığını ve bunun kabul edilemez olduğunu bildirdi.
KARA BİR LEKE
Sayın Yusuf Baş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Basında yer alan habere göre, bahse konu yerde tören hazırlıkları yapılırken resmi binanın duvarında Atatürk resmi ve Türk Bayrağı asılıyken, Bakan Sayın Mehdi Eker’in törene gelmesinden hemen önce Atatürk posteri indirilmiştir. ‘tören öncesi-tören sırası anları’ büyük fotoğraflarla belgelendirilen skandal, AKP’nin siciline eklenen son bir kara leke daha olmuştur.”
NEFRETLE KINIYORUM
Sayın Yusuf Baş, devamla şunları söyledi:
“Bu son skandal elbette AKP sicilinde ilk değildir ve son olmayacağı da açıktır. Varını yoğunu bitirmiş, nice neslini cephelerde yitirmiş, umutsuz, biçare kalmış bir milleti yeniden ayağa kaldıran, demokrasi nimetiyle tanıştıran, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan bu saygısızlığı, bu hazımsızlığı şiddetle ve nefretle kınıyorum.”
YAZIKLAR OLSUN!
İl Başkanımız Sayın Yusuf Baş “Unutulmasın ki; herkesi bu devletin eşit ve onurlu vatandaşı yapan, çobanı, tornacının oğlunu, simitçiyi Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet rejimidir. Ne acıdır ki; bugün ortaya koydukları zorbalığa saygı bekleyenler, varlıklarını, saltanatlarını, yaşadıkları debdebeyi borçlu oldukları Devletimizin kurucusuna, Müslüman Türk’ün ölüm-kalım mücadelesine önderlik etmiş en büyük Türk milliyetçisine karşı aynı saygıyı gösteremiyorlar; yazıklar olsun!” diye konuştu.
SAHTE MİLLİYETÇİLERE CEVAP
İl Başkanımız Sayın Baş, “Bu vesileyle ifade etmek istiyorum. Birkaç gündür sahte milliyetçilerin söylemlerinden geçilmez oldu. Milliyetçi Hareket’i de ağızlarına alarak yapıyorlar bunu. Bit pazarına düştüler ama yüzlerine bakan yok. Hiç altınla bakır bir olur mu? O malum zihniyet iyi bilsin ki; Milliyetçi Hareket’in ve mensuplarının yüreğinde yaşattığı ve yaşadığı milliyetçiliğin zekâtını dahi taşıyamazsınız, altında ezilirsiniz” ifadesini kullandı.
MİLLETİMİZ GEREĞİNİ YAPACAKTIR
Sayın Yusuf Baş, “Atatürk’e ve Cumhuriyete saygısızlardan, milliyetçiliği ayaklarının altına alanlardan milliyetçi olamaz. Mehmetçiğin başına çuval geçirilmesini sineye çekenlerden, zillet çukurunda yüzenlerden milliyetçi olmaz. Müslüman kadınların namusunu kirletenlere, camileri bombalayanlara dua edenlerden milliyetçi olmaz. Fakir halkın tertemiz alın terini ‘Çerez parası gibi’ harcayandan, servet düşkününden, yüzsüzden milliyetçi olmaz, olamaz. Allah’ın izniyle Aziz Türk Milleti, sahte milliyetçileri, Atatürk düşmanlarını, kadir kıymet bilmez vefasızları, yalanı, talanı tarihin çöplüğüne atmasını bilir ve bilecektir.” dedi.

Adres : Ziyapaşa Bulvarı 61027.Sokak No:6 ADANA
Tel : +90 322 4581882-4581883  Fax : +90 322 4500121  
E-mail:  mhpadana@mhp-adana.org.tr

G Ü N C E L

Siyasetteki gelişmelerden ve Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için  E-Mail  Adresinizi Kayıt ediniz
İsminiz:

E-Mail Adresiniz:

Ekle: Çıkar:

 


 

Türkiye'de Hava